Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için 7/24 bizi arayabilirsiniz.

TEZ NEDEN HAZIRLANMAKTADIR ?

Fakülte öğrencileri topluluğu kapsamında yıl sonu bitirme tezleri yazılması hocaları tarafından verilmektedir. Tez yazılması sonucu bilime katkı sağlanması hedeflenmektedir. Tez hazırlığı içerisine giren kişi önce hangi konu üzerinde araştırma sağlayacağı araştırması gerekmektedir. Bu araştırmanın çok geniş  kapsamlı bilgi tecrübesi istemektedir. Kişinin dünya kaynaklarını araştırıp , kendi düşüncelerini destekleyici kaynaklar bulması gerekmektedir.  Doğru bir şekilde tez nasıl yazılır diye düşünecek olursak bilmemiz gereken çok önemli ayrıntılar bulunmaktadır. Bu ayrıntılar yer verme durumunda ve de danışman tarafından destek alınma durumlarına karşılık olarak tez süreçlerinin tamamlanmasından sonra tam puan alma olasılığı daha yüksek olmaktadır. Bunun ile beraber olarak değerlendirme aşamasından gelen araştırmaların gözlemlemelerinin çok fazla yapılması gerekmektedir. Tez hazırlanma amaçlarının içerisinde üniversite öğrencilerinin araştırmalar yapmasına ve de bu nedenle düşünce yapısının genişlemesine sebebiyet verme durumları söz konusu olmaktadır.

TEZ YAZILMALARINDA NELERE DİKKAT EDİLMESİ ÖNEMLİ BİR ROL OYNAMAKTADIR ?

Birçok öğrenci tarafından tez yazılma işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bazı durumlarda danışmanlar tarafından belirlenen konular üzerinden hareket edilmektedir. Bazı durumlarda ise kişiler kendileri bir konu belirleyerek o doğrultuda ilerlemeleri gerekmektedir. Aynı zamanda, tez yazarken sayfa düzeni oluşumuna da yer verilmesi sağlıklı olmaktadır. Sayfa düzeni olmayan bir tezin anlatımı karşısında yer verilen hiçbir bilginin anlamı olmamaktadır. Bu gibi durumlara sebebiyet vermemek açısından tez danışmanı ile iş birliği içerisinde yer almak gerekmektedir.  Tez yazarken belirtilen konunun en ince ayrıntısına kadar araştırılması gerekmektedir. Bu şekilde devam ederken, bir yandan da geçmiş dönemlerde oluşum sağlayan tez konularının gidişatı izlenerek bir yenisini oluşturma girişiminde bulunulması gerekmektedir. Tez konularının içeriğinden hemen sonra anlatımın güçlenmesi adına alt başlıkların oluşturulması gerekmektedir. Ancak, alt başlıklar oluşturulurken ana başlık ile bağlı bir cümle olması gerekmektedir. Bu tarz konulara dikkat edildiği zaman ilerleyen süreçler daha verimli olmaktadır.

TEZ HAZIRLANIRKEN DANIŞMANDAN DESTEK ALMAK NEDEN GEREKMEKTEDİR ?

Tez yazma aşamasında, ne yapacağını bilmeden araştırmalara başvuran fakat araştırmalardan da yeteri kadar bilgi alamaya n bir öğrenci, tez danışmanlığı hizmetlerinden yararlanması sağlanmaktadır. Çünkü, tez danışmanlığı kapsamında hizmet veren bireylerin genel olarak konu ile alakalı olarak bildiği ve de tecrübe sahibi olduğu bir çok konu bulunmaktadır. Ayrıca, danışmanlar sayesinde tez yazmanın kolay yolu sağlanmaktadır. Nedeni ise, tez danışmanlığı yapan bireylerin yazmaya başlamadan önce konunun gidişatı ile ilgili ön plan değerlendirmeleri yapması gerektiği olmaktadır. Tez yazmanın nasıl bir şey olduğunu bilen danışmanlar aynı zamanda kullanmış oldukları ince detay teknikler sayesinde, projenin profesyonel bir bakış açısı ile hazırlanmış olduğunun altını çizmektedirler. Yer verilen ve de dikkat edilmesi gereken konular ile bütünlük sağlanıldığı sürece tez savunma sunumunda da ekstra olarak başarı elde edilmektedir.

TEZ DANIŞMANLARI ÜCRETLERİNİ HANGİ NEDENLERDEN DOLAYI BELİRLEMEKTEDİRLER ?

Günümüzde bir çok konu kapsamında gerçekleşen kolay imkanla bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de tez danışmanlığı dahilince online ve ya şirket tarafından sunulan hizmetler olmaktadır. Bu sayede tez yazmanın nasıl bir şey olduğunu bilmeyen fakülte öğrencileri tarafından tez hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verme işlemleri gerçekleşmektedir. Danışmanlar tarafınca, tez konusunda yardım talep eden öğrencilere fiyat değerlendirmesi yaparken konunun ne denli araştırma istediğine ve de iş bitiminden hemen sonra kelime sayısına ve de sayfa sayısına bakarak ortalama olarak fiyat değerlendirmesi yapması gerekmektedir. Ekonomik olarak gerçekleşmektedir.