Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için 7/24 bizi arayabilirsiniz.

İLETİŞİ FAKÜLTESİ BİTİRME TEZİ DANIŞMANLIKLARININ DESTEK VERDİĞİ DERSLER HANGİLERİ OLMAKTADIR ?

Bilindiği üzere son dönemlerin en çok tercihi haline gelen iletişim oldukça yoğun ilgi görmeye devam etmektedir. İletişim fakültesi bir çok ders dalında da destek vermeye devam etmektedir. Özellikle, tez danışmanlık hizmeti öğrencilerinden tez yazma konusu hakkında destek istediği üzere makale hazırlatmak, ödev yaptırmak, proje hazırlamak gibi alanlarda destek çıkmayı de göz ardı etmemektedir. Ayrıca , iletişim fakültesi bir çok ders dalında da yardımcı olmaya devam etmektedir. Ders alanları içerisinde psikoloji, sosyoloji, sosyal psikoloji, iletişim kurumları, iletişime girişim,sözlü anlatım, istatistik, temel fotoğrafçılık, iletişim tarihi, iletişim tasarımı, genel iletişim araştırmaları, iletişim uygulamaları yönetimi, sözlü iletişim, konusal iletişim, popüler kültür değinmesi ve de araştırması, yenilik yönetimi, profesyonel koçluk, toplumsal iletişimde cinsiyet farklılığı, iletişimde yabancılaşma, bireyler arası iletişim gibi daha bir çok derslere yer vererek fayda sağlanılmaya devam edilmektedir.

BİTİRME TEZİ DANIŞMANLIK HİZMETLERİNİN ÖZELLİKLERE FAYDASI NELERDİR ?

Öğrenci adaylarının eğitim aldıkları süre boyunca dikkat etmeleri ve de uyum sağlamaları gereken birçok husus bulunmaktadır. Özellikle de, bitirme tezi hizmeti fakültesinde 4. Sınıftan ders almaya hak kazanan eğitim alan öğrencilerin, dersler ile bütünlüğü arasında yer alan bitirme projesi bir ve bitirme projesi iki derslerine yönelik olarak hazırlanan teorilerin çok kapsamlı ve de niteliklere uygun bir şekilde değerlendirilmesi için gözlemleme kitapçığı hazırlanmaya başlanmaktadır. Öğrenci adaylarının bu kitapçıkta yer verilen önemli hususlara uyum sağlaması ve gözlem yapması durumu söz konusu olmaktadır. Eğitim alan öğrencilere, büyük bir titizlik içerisinde okuması gereken maddeler bilgi verici nitelikte olmasından dolayı önemli okumaları gerekmektedir. Bitirme tezleri alanında öğrenci adaylarının mesleki birimlerden faydalanmaları için danışabilecekleri rehber öğretim elemanları belirlenerek, öğrencilere bu süreçte yardımcı olmaları sağlanmaktadır. Öğrencilerin tez çalışmalarında başarılı olabilmeleri adına, deneyimli ve uzman danışan öğretmenleri ile diyalog içerisinde olmasının gerektiği belirtilmektedir. Tez çalışmasının her bölümündeki gelişmelerden haberdar ederek bilgilendirmeleri büyük bir önem taşımaktadır.

TEZ DANIŞMANLIK HİZMETLERİNDEN YARARLANAN ÖĞRENCİLERİN FAYDALARI NELER OLMAKTADIR ?

Toplum yaşantısında devam eden faydalar halinde tez danışmanlık hizmetleri de bulunmaktadır. Bu doğrultuda ilerlenen aşamalarda öğrencilerin daha verimli çalışmalar ortaya koyması açısından tez danışmanlığı hizmetlerinden faydalanması gerekmektedir. Bu durum içerisinde bitirme tezi aşamaları daha fazla hızlanma sürecine girmektedir. Aynı zamanda, tez yazma girişiminde bulunan her öğrencinin bu konu üzerine çok fazla bilgi sahibi olmaması gerçeği ile karşılaşılması kaçınılmaz olmaktadır. Tez danışmanlığı hizmeti alan bir öğrencinin, tez savunma sunumlarından yüksek puan alma olasılığı da aynı oranda artış göstermektedir. Bu neden ile beraber olarak her tez yazan öğrencinin, mutlaka bilirkişiler tarafından yardım alması gerekmektedir. Çünkü, tez danışmanlığı kapsamında hizmet veren çalışanların her biri kendi alanlarında ileri seviye eğitim almış ve de bu konu hakkında yeteri kadar bilgisi olan bireyler olmaktadırlar.

TEZ YAZMANIN YARARLARI NELERDİR ?

Özellikle fakülte kapsamında, eğitimciler tarafından tez hazırlama ödevleri öğrencilere verilmektedir. Tez hazırlama alanlarında yer verilen konular her zaman aynı olmamaktadır. Konuların farklılık göstermesini sağlayan okumuş oldukları bölümler olmaktadır. Bunun yanı sıra yer verilen konulardan bir tanesi de iletişim fakültesi bitirme tezi olmaktadır. İletişimin kendi alanından birden fazla konusu bulunmaktadır. Eğitimcilerin bu durumda öğrencilerine verdikleri tez konularının geri planında duran amaç, araştırma yeteneğinin artmasını sağlamak olmaktadır. Genelde tez hazırlanırken bilinçli davranılması da gerekmektedir.