Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için 7/24 bizi arayabilirsiniz.

Tezler Hazırlanırken Öğrenciler İle Danışman İlişkisi Nasıl İlerlemektedir ?

Genel olarak tez yazma süreçlerine, öğrenciler ve de öğrenci adayları eşlik etmektedir. Danışmanlar tarafından belirlenen ve de istediği konuyu istediği öğrenciye verdiklerinden dolayı, seçim hakkını tanımamaktadırlar. Ve aynı zamanda, tez yazma hakkında en ufak bir fikri olmayan öğrencilerin yardım alarak ilerlemeleri gerekmektedir. Özellikle, eczacılık fakültesi bitirme tezi kapsamında yer verilen konulara ekstra özen gösterilmesi, iyi puan alınabilmesi için gerekmektedir. Tez hazırlama süreçlerinde, danışmanların bilgilerinden faydalanarak ilerlenmesi daha verimli çalışmaların olması açısından fayda sağlamaktadır. Çünkü, tezler içerisinde yer verilen herhangi bir hata sonucunda eksilere düşme olasılığı daha fazla artmaktadır. Ancak, danışman ile devam edildiği zaman yapılan hataların farkına varan bir birey bulunmasından dolayı da kazanç elde edilmektedir. Genelde, öğrencilerin tez hazırlama konusunda yeteri kadar bilgileri olmamasına rağmen, zorlu bir süreçten geçerek kendi başına çabalamayı tercih etmektedir. Ancak, tez ödevlerinin puan değerlendirmesi yapılacağı zaman yapmış olduğu sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bunun beraberinde ise, tez ödevinden düşük not alımı gerçekleştirerek yeniden tez hazırlaması gerektiği bildirilmektedir.

Eczacılık Fakültesi Bitirme Tezi Süresince Danışmanlığın Önemi Nedir ?

Tez hazırlama sürecinden olan bir öğrencinin ilerleyebilmesi adına, yön verici bir danışmanının olması gerekmektedir. Çünkü, bitirme tezi hazırlanma sürecinde yazıma başlanmadan önce danışmanlar ile beraber ilerleme sıralaması yapılmaya devam etmektedir. Bu sürecin belirlenmesi, ileride yaşanacak kafa yorgunluğu esnasında karışıklığa yer vermemek olmaktadır. Danışmanlar eşliğinde hazırlanan eczacılık bitirme tezi dahilinde, en ufak bir hataya yer vermeme durumunun olasılığı artmaya başlamaktadır. Tez yazma zamanlarında, danışmanların bu gibi faydaları bulunmaktadır. Bilinen faydaların yanı sıra, yazım kurallarına uygunluk sağlayarak yazılmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda, konu başlığının devamında gelecek alt başlıkların uygunluk sağlaması için özel tekniklerde düşünme metodu geliştirmeye özen göstermektedir. Öğrencilerin verilen başlıklarda içerik oluşturması ile beraber , kontrol etme açısından danışmana göstermesi ve eğer var ise hata düzeltmesini yapmasını istemektedir. Bu şekilde başlayan ve de devam eden süre zarfı içerisinde, danışman her zaman önemli tutulmaktadır.

Eczacılık Fakültesi Bitirme Tezi Yazılırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekmektedir ?

Çoğunlukla yapılan hatalar arasında, henüz tez yazma ile ilgili hiçbir bilgiye sahip olmadığı halde kendi kafasından bir şeyler üretmeye çalışan öğrenciler bulunmaktadır. Ancak, bu konu çok fazla yanlış ve hatalı olmaktadır. Çünkü, tez yazılmaya başlamadan önce çeşitli kaynaklardan araştırmalar yapılması ve de içerisine yeni bilgilerin eklenmesini sağlamak gerekmektedir. Özellikle de lisans bitirme tezi hazırlanırken bu gibi hatalara yer verilmemesi gerekmektedir. Aksi takdirde, geçmeye yetecek kadar iyi bir puan alınamayıp tez hazırlama sürecine yeniden girilmesine neden olunmaktadır. Tüm bunların beraberinde, yer verilmesi gereken bir diğer konu ise tez yazımı gerçekleşirken yazım kurallarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Dikkat edilmesi durumunda karşı tarafa daha verimli bilgi aktarımları gerçekleşmektedir.

Eczacılık Fakültesi Bitirme Tezi İçin Danışman Temin Edilmesi Durumunda Ücretlendirme Ne Şekilde Yapılmaktadır ?

Online olarak hizmet vermeye de başlayan tez danışmanlıklarının sayesinde, sunumlar gerçekleşirken çok daha fazla puan alımları gerçekleşmektedir. Ayrıca, danışmanların eczacılık tez konuları kapsamında da büyük ölçüde faydası bulunmaktadır. Her şeyden evvel, danışmanlık hizmetinden yararlanmak isteyen bir öğrencinin akılına takılan sorulardan biri de ücreti olmaktadır. Bu konuda net bir fiyat değerlendirilmesi yapılamamaktadır. Ancak, yer alan kelime ve de sayfa sayısına göre fiyat değerlendirmesi yapan danışmanlar ekonomik olması özen göstermektedir.