Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için 7/24 bizi arayabilirsiniz.

TEZ NEDEN YAZILMAKTADIR ?

Genel olarak yapılan araştırmalara göre tezlerin yazılma amacı, var olan bir konu üzerine detaylı bir şekilde araştırmalar yapılarak yeni fikirler ortaya koyma girişiminde bulunmak olmaktadır. Bu sebepten ötürü, eğitim alanlarında hocalar ya da danışmanlar tarafından tez konuları belirtilerek öğrencilerden tez yazılma girişiminde bulunulması istenmektedir. Aynı zamanda, tez danışmanlığı sağlayan bir çok resmi kurum bulunmaktadır. Resmi olarak tez danışmanlığı hizmeti sunulmasının amacı, öğrenci ya da bireylere belli bir çizelge doğrultusunda hareket etmelerini sağlayarak, daha verimli çalışmalar yapmaları sağlanmaya çalışılmaktadır. Tez yazmak sistemli bir şekilde düşüncenin savunmasını içeren bir ödevdir. Sabır , dikkat , özveri  aynı zamanda tecrübe gerektirmektedir. Henüz ilk defa tez yazacak kişiler ise herhangi bir tecrübeye sahip olmadığından dolay  psikolojik olarak etkilenme sürecine girmektedir. Psikolojik olarak etkilendikleri için de olumsuz etkilenmektedirler. Gerek motivasyon gerekse seçilen konuda ifade yetersizliğine düşmektedir. Bu sebepten doğan tez danışmanlık merkezleri açılmış olmaktadır. Tez yazma görevi sonrasından kişilerin bilime katkı sağlaması amaçlanmıştır. Kendi düşüncesini savunma çabasına giren kişiler dünya kaynaklarından araştırma sağlayarak ortaya sentez bir düşünce çıkardığından, farklı bir boyut getirmektedir. Bu da bilime sağlayacağı katkıyı doğurmaktadır.

TEZ YAZIM ÜCRETİ HAKKINDAKİ BİLGİLER NELERDİR ?

Tez yazımı başlı başına stresli  bir görev olduğundan  kişilerin danışmanlık hizmeti alma ihtiyacını beraberinde getirmektedir. Tezini en üst düzeyde , en iyi şekilde yazmak isteyen kişiler profesyonel kişilerden  alanında tecrübe sahibi kişilere danışarak , onların yardımı ile yazmak istemektedirler. Bitirme tezi için destek almak  isteyen kişiler ücreti hakkında da bilgi sahibi olmak istemektedir. Merkezler arası farklılık gösterse de tez yazım ücreti belirlemek tam anlamıyla güçtür. Tez yazımını merkezi kurum dışında uzun yıllar görev yapmış emekliliğe ayrılmış tecrübe sahibi kişiler de evde iş olarak tez yazmaya başlamıştır. Kendi belirlediği kriterlere göre fiyatları belirlemektedir. Bununla birlikte sadece düzenleme desteği almak istenirse uygun ücretle yardım alınabilmektedir. Fakat sadece konu belirlenmiş ortada gerçekleştirilmiş bir işlem yok ise en baştan tez yazımı olacağı için ücret daha başka olacaktır. Bu yüzden ancak yuvarlak bir rakam verilebilmektedir. Ciddi emek , titizlik ve sabır gerektiren bu işte sonuç kariyeri hatta bir okul dönemine fayda sağlayacağından ücreti düşünürken yüksek ücret düşünmekte fayda vardır. Bu ücret 3 .000 Türk lirası  den başlayıp , 10.000 Türk lirasına kadar çıkmaktadır.

TEZ DANIŞMANLIĞI ÜCRETİ HAKKINDA BİLGİ  SAHİBİ OLABİLİR MİYİZ ?

Tez danışmanlığı sistemi tez yazma görevi olan kişiler için kaçınılmaz bir fırsat kapısı olmaktadır. Öncelikle tez yazımı iki temel aşama ve sonrasında da kendi içinde birçok başlıkta incelenerek yazıldığı için çok kapsamlı ve sistemli olarak yazılmaktadır. Yazım kurallarından anlatım tekniklerine varana kadar titizlikle çalışılması özel bir çaba gerektirdiğinden tez danışmanlığı hizmetinin önemi arttırmaktadır. Bu sebeple tez danışmanlık ücreti bu verilere göre belirlenip şekillenmektedir. Genellikle 50- 60 arası sayfa üzerinden fiyatlama yapılabilmektedir.

Yüksek lisans ve doktora ücretlendirmesi yazım ücreti sayfa başı en az 40 Türk lirası , en fazla 80 Türk lirası olmaktadır.  Sayfa başı ücretin belirlenmesi çok çeşitlidir. Konunun belirlemesi , konunun zorluğu ve basitliği önemli faktör olmaktadır.Bu sebeple  tez danışmanlığı ücreti şekillendiren sebepler bulunmaktadır. Tam anlamıyla bilgi sahibi olunamamakla birlikte aşağı yukarı fikir sahibi olunabilmektedir. Ücreti en aza indirmek ise tez sahibine bağlı olmaktadır.