Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için 7/24 bizi arayabilirsiniz.

TEZ NE AMAÇLA YAZILIR?

Yüksek lisans öğrencilerinin bitirme projesi olarak tez yazma ödevleri bulunmaktadır. Tez yazımı profesyonel bir çaba gerektirdiğinden dolayı dikkatli çalışmayı da beraberinde sürüklemektedir. Bu yüzden yükseklisans tezi yazarken dikkat edilecek durumlara önem verilmesi de ayrıca önemli tutulmaktadır.

YÜKSEK LİSANS TEZİ YAZIMINDA DANIŞMANLIK HİZMETİNİN ÖNEMİ NEDİR ?

Kaliteli ve de özgün tez yazmak, kişi için önemli bir boyut aşamasında devam etmiş olmaktadır. Nitelikli, donanımlı ve aynı zamanda özgünlük kazanmış uzman öğrenmenler, yazarlar tarafınca destek olmak tez yazan bireye pek çok katkıda bulunmaktadır. Özgün projelerin hazırlanmasını sağlamak isteyen kişiler tez danışmanlık hizmeti almak istemektedir. Bu hizmeti alırken hizmet alınacak kurum kaç yıllık tecrübeye sahip olduğunu araştırmak ve de ona göre hareket etmek gerekmektedir. Bunun ile birlikte, yazar kadrosunun da önemli olduğunu gözden kaçırmamak gerekmektedir. Üniversitenin belirlemiş olduğu kurallar çerçevesinde profesyonel hizmet veren kurumlardan destek alarak en güzel şekilde bitirme tezinin üstesinden gelmeyi hedeflemektedir. Bu gibi hizmetlerden sağlamış olduğu faydalar, bireyin psikolojisine de olumlu yönde katkı sağlamaya devam etmektedir.

Genellikle, proje ile baş başa kalan kişiler psikolojik olarak kendilerini farkında olmadan yıpratma eğilimine girmektedirler. Konu kaygısı, süre sıkıntısı ve de yazım kuralları gibi düşünceler sonrasında iyi sonuç verememekten korkmaktadır. Danışmanlık hizmeti kişiye profesyonel destek sağlayarak, istenilen düzeyde ödev sonuçlandırması sağlanmaktadır. Kişinin sırtındaki yük bir nebze de olsa azalmaktadır. Kafası bir konuya takıldığında, teknik olarak olacağı destek kişiyi rahatlatacağından, belki de farkında bile olmadan, pozitif eğitim verme imkanı sunularak daha üretken bir süre sergilenmektedir. Pratiklik, hız ve de zaman kazandırmayı sağlaması açısından danışmanlık hizmetlerinin önemi yadsınamayacak kadar büyük olmaya devam etmektedir.

YÜKSEK LİSANS TEZİ YAZIMINDA YARDIM SAĞLANABİLECEK DANIŞMANLIK MERKEZLERİ NE ŞEKİLDE ÇALIŞMAKTADIR ?

Günümüzde tez yazımı, henüz yeni yazmaya başlamış belli bir profesyonelliğe sahip olmayan kişiler için oldukça fazla zorlu bir süreç olmaya devam etmektedir. Bir düşüncenin sistemli bir şekilde ifade edilmesinin gerektirmektedir. Herhangi bir düşünceyi savunma biçimi ele alınmaktadır. Kişi kendi düşüncesini gerekli şekillerde anlatabilecek gücü, kendinde bulamıyor ise bu süreç onun için çok fazla zorlu bir zaman dilimi olmaya başlamaktadır. Sıkıntıyı en aza indirmek hatta yok etmek için tez danışmanlık merkezleri bu görevi üstlenmektedir. Bu merkez içerisinde alanında uzman kişiler, faaliyet göstermeye devam etmektedir. Çözüm odaklı bir tutum ile devamlılığı sağlamaktadır. Tez danışmanlık merkezinde, lisans, yüksek lisans ve de doktora tezlerini bitirme projeleri için gerekli destekler bulunmaya devam etmektedir.

TEZ DANIŞMANLIĞI NEDİR ?

Tez yazmak uzmanlık istemeye devam eden bir alan olmaktadır. Henüz yeni tez yazmaya başlayan kişiler ise bu tarz konularda yeteri kadar tecrübeye sahip olmamaktadırlar. Gerektiği gibi en iyi şekilde tez yazabilmek için tez danışmanlığı merkezlerinin büyük ölçüde faydaları bulunmaktadır. Tez danışmanlığı desteği alarak, alanında uzman ve de deneyimli kişilerden sağlanarak kaliteli bitirme projesi yazılmış olmaktadır. Bitirme projeleri, tez yazımı başlı başına stresli dönemleri kapsamış olduğundan dolayı danışmanlıklardan sağlanan faydaların önemi oldukça fazla bulunmaktadır. Konusu ne olursa olsun sınırsız hizmetin bulunması ödev sahiplerinin yüzünü güldürmektedir. Tez yazımlarında dikkat edilmesi gereken kurallar bulunmaktadır. Tezlerin yazım kurallarına uyulmadığı süre zarfı içerisinde akıcı bir anlatım gerçekleşmemiş olmaktadır. Bu durum sayesinde tez savunma sunumları da etkilenerek kötü puan alarak kalma durumları da söz konusu olmaktadır.