Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için 7/24 bizi arayabilirsiniz.

TEZ DANIŞMANI NE AMAÇ İLE OLUNMAKTADIR ?

Çoğunluk ile bilinen tez yazım amaçları kişilere ve de öğrencilere göre farklılık göstermeye devam etmektedir. Tez yazan kişiler en çok, fakülte içerisinde yer alan öğrenciler olmaktadır. Öğrencilerin tez yazma amaçları ise okumuş olduğu bölümün hakkında yeteri düzeyde, hatta daha fazlası ile bilgi sahibi olduğunu göstermeye çalışması ile yazılmaya başlanmaktadır. Tez yazma girişiminde bulunurken, tez danışmanlığı kapsamında destek alınması da süreci ayrı olarak desteklemektedir. Bu neden ile, tez yazılmaya başlanmadan evvel yeteri kadar araştırma yapıp gözlemleri konuşturarak, bu gibi bilgi aktarımlarını danışmana ilettiğiniz takdirde nasıl bir yol izlenmesi gerektiği hakkında tarafınıza bilgi verir durumda olmaktadır. Tezlerin hazırlanma sürecinde, ciddi anlamda efor sarf edilmektedir. Araştırmaların yapıldığı ve de bunun üzerine sunum zamanı geldiği zaman tam puan alması sonucunda, elde edilen başarıda aynı zamanda danışmanında katkısı bulunmaktadır. Çünkü tez hazırlayan öğrenciye yol haritası belirlemesi ve de gidişatı hakkında yön verme uygulamalarını yaptığından dolayı, bu başarı iki kişilik bir başarı olmaktadır. Tez danışmanı olan bireylerin bir diğer amacı ise, para kazanmak olmaktadır. Ne kadar iyi hizmet verir ise o kadar fazla gelir elde etme olasılığı artmaktadır.

TEZ DANIŞMANLARINA NE ŞEKİLDE ULAŞIM SAĞLANMAKTADIR VE FAYDALARI NELERDİR ?

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile beraber olarak, birçok yenilik ile hayatımızda kolaylıklar sağlanmaktadır. Sağlanan kolaylıklardan bir tanesi de tez ödevi alan öğrencileri ilgilendirmektedir. Online olarak hizmet veren, tez danışmanları ile birebir iletişim kurarak tez hazırlama sürecine giriş yapılması sağlanmaktadır. Online sitelerin yanı sıra, tez danışmanlık şirketleri de bulunmaktadır. Şirket ya da online site üzerinden danışmanın temin edilmesi, tamamen öğrencinin isteğine kalmış bir durum olmaktadır. Bu neden ile birlikte, temin edilme süreci tanına öğrenciye, aynı zamanda belli bir konu da verilmektedir. Tez konularını genelde, fakültede yer alan danışman tarafınca verilmektedir. Bazen ise öğrenci konusunu kendisi belirlemektedir. Tez danışmanı ile beraber hazırlanma sürecinin faydaları, büyük ölçüde bulunmaktadır. Tez yazma konusunda bilgisi olmayan bir öğrenci, tecrübesizliğini beraber çalıştığı tez danışmanı sayesinde atmaktadır. Tez  hazırlama ödevleri genelde yıl sonu puanı olarak, değerlendirme yapılması amacı ile yetkililer tarafınca istenmektedir. Tez danışmanı ile birlikte, yazım kurallarının ne şekilde devam ettiği öğrenilmektedir. Tez hazırlama süresinde, çok fazla yardımı dokunan danışman sayesinde tam puan alımı gerçekleşmektedir.

TEZ YAZILMASININ GENEL AMACI NEDİR ?

Fakültede yer alan eğitimciler, öğrencilerine yıl sonu değerlendirmesi harici de belli bir konu belirleyerek tez hazırlamalarını istemektedir. Bunun nedeni ise, tez hazırlama süresi boyunca olduğundan fazla araştırma yapıldığından dolayı öğrencilerin düşünce yapısını ve de ufkunu açmak istemelerinden dolayı tez yazmalarına teşvik etmektedirler. Eğitimciler bir bakıma, tez danışmanlığı yönetmenliği yerini alarak, öğrencilerinin kendilerini geliştirmesini beklemektedirler. Beklenilen sonuçta gerçekleştiğinden dolayı tezden tam puan lana öğrenciler kendileri ile iftihar etmektedirler.

TEZ DANIŞMANLIĞI ÜCRETLENDİRMESİ HANGİ DURUMLARA GÖRE ŞEKİLLENMEKTEDİR ?

Genellikle öğrenciler tez hazırlama süreçlerinde destek olması adına tez danışmanına gerek duymaktadırlar. Ancak, öğrenci olmalarından dolayı akıllarında yer eden tek sorun tez danışmanlığı ücretleri olmaktadır. Fakat, ücretlendirme hakkında kesin bir bilgi alımı gerçekleştirilmek isteniyor ise şirketinden ve ya online sitesinden iletişim kurarak, hazırlanacak olan tezin konusunu ve de gidişatı hakkında yön vermesini istediğiniz zaman ortalama olarak, bir fiyat değerlendirmesi yapmaya başlamaktadırlar. Biçilen rakamlar, son derece uygunluk sağlamaktadır.