Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için 7/24 bizi arayabilirsiniz.

TEZLERİN YAZILMA AMACI NELERDİR ?

Türkiye genelinde gerçekleşen tez yazımlarının amacı, bilindiği üzere çeşitli araştırmaların yapılması ve de var olan fikirlerin üzerine yenilerinin eklenmesi için gerçekleşmektedir. Bu konu üzerine, her şekilde tez yazma girişiminde bulunmak, artı olarak bilinçlendirmeye de yol açmaktadır. Aynı zamanda, yazılan bir diğer konu ise sağlık bilimleri estitüsü bitirme tezi olmaya devam etmektedir. Her konuda olduğu gibi, sağlık bilimleri kapsamında da detaylı araştırmalara yer verilerek yeni bilgilerin su yüzüne çıkması sağlanmaktadır. Ancak, sağlık bilimleri ile beraber başka konular üzerinden yola çıkarak tez yazmaya yeltenmeden önce farklı kaynaklardan yararlanarak ön zemin hazırlanması gerekmektedir. Bu neden ile toplumda gerçekleşen ve de faaliyet göstermeye devam eden online danışmanlık siteleri bulunmaya başlamaktadır. Genelde, tez yazma aşamaları zorlu ilerleyen süreçlerden olmaktadır. Tezlerde ele alınan içerik hakkında, her kaynaktan birebir araştırmalar yapılarak her bilginin özetini çıkarması gibi durumlar söz konusu olmaktadır. Kaynaklardan edinilen bilgileri, kendi başına okuyarak sonrasında kolaylık sağlaması açısından özetini çıkarması daha pratik olmaktadır. Tez hazırlarken, düşünce yapısı genişletme açısından düşüşe geçmemek adına mutlaka bir danışman desteği ile ilerlenmesi gerekmektedir. Danışmanların tez zamanından olduğundan fazla yardımları ve destek çıkmaları söz konusu olmaktadır.

SAĞLIK BİLİMLERİ TEZİ HAZIRLANIRKEN DANIŞMANLIĞIN ÖNEMİ NE DERECE OLMAKTADIR ?

Genellikle, fakülte öğrencileri tarafından tez yazılma girişiminde bulunulmaktadır. Tezin yazılmasını sağlayan danışmanlar olmaktadır. İlgilenilen konu ile alakalı bir başlık belirterek, tez hazırlama projelerine başlamaları sağlanmaktadır. Bu süreç içerisinde, online olarak hizmet vermeye devam eden danışmanlardan yardım alınması faydalı olmaktadır. Fakat, bu durumdan önce gerekli araştırmaların yapılması motivasyon açısından da ekstra destek sağlamaktadır. Yardım sağlanan başlıklar arasında, sağlık bilimleri tez yazım klavuzu yer almaktadır. Tez yazılmasında yönlendirici birinin konu başında olması, daha verimli ilerlemesi adına yararlı bulunmaktadır. Bu neden ile, danışman temin edilmesi yardım alma durumlarının başında yer almaktadır. Danışmanların görevleri genellikle, tez yazacak öğrenciye ya da bireye konusu dahilince sağlıklı ilerlemesi açısından belirli bir çizelgenin oluşumunu sağlayarak, destek çıkmakta bulunmaktadır.

SAĞLIK BİLİMLERİ TEZİ YAZILIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR ?

Özellikle fakültelerde yazılmaya devam eden tezlerin genel amacı, konulara yeni düşünceler ekleme ile devam etmektedir. Tezlerin yazılmaya başlanmasından önce, çeşitli yerlerden faydalı olabilecek araştırmaların yapılması gerekmektedir. Ancak, sağlık bilimleri bitirme tezi kapsamında danışmandan destek alınması gerekmektedir. Çünkü, danışmanlar tezlerin yanlış giden süreçlerine hemen müdahale ederek, düzeltme girişiminde bulunmaktadır. Aynı zamanda, tezlerin hazırlanma süreci bittikten sonra sunumu gerçekleşeceğinden dolayı anlatımların kısa ve öz tutulması gerekmektedir. Tezlerin genel amacına uygun bir biçimde yazılması durumunda, karşı tarafa olan bilgi aktarımları daha kolay yapılmaktadır. Verilen bilgilerin doğru bir düzeyde, okuyucuya / dinleyiciye geçmesi için devrik cümlelere yer verilmemesi gerekmektedir. Ayrıca, hazırlanan tezlerin yıl sonu değerlendirmesi yapılarak üzerinden puan verilmektedir. Geçerli puan alınmadığı takdirde, tez hazırlanma yeniden gerçekleşmek durumunda kalmaktadır.

SAĞLIK BİLİMLERİ TEZİ KAPSAMINDA ONLİNE SİTEDEN DANIŞMANLIK TEMİN EDİLMESİ DOĞRU MUDUR ?

Bilinen yanlışlar arasında, tez yazılma süreçlerinde destek alınmasına gerek duyulmadığı olmaktadır. Ancak, tez hazırlanırken genel olarak araştırmalar yapılıp ve aynı zamanda yapılan araştırmaların içerisinden en etkili olanların seçilmesi gerektiği olmaktadır.  Bu neden ile, bitirme tezi hazırlanırken online site üzerinden faaliyet gösteren danışmanlar ile birlikte ortaklık süreci başlatmak son derece sağlıklı olmaktadır. Danışmanların almış olduğu eğitimler sayesinde, bilgilerini aktarması sürecin hızlanmasına sebebiyet vermektedir.