Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için 7/24 bizi arayabilirsiniz.

Proje Tezi Hakkında;

Proje ödevi olarak da geçen tez projesi genel itibari ile belli kurum ve kuruluşlar için hazırlanırken, üniversite öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri, akademisyenler için belli bir derece atlamak ya da bölüm ya da dönem tamamlamak için hazırlanacak olan bilgi yazım görevidir. Kurum ve kuruluşlarda bu proje tezleri genel olarak bir iş konusunda belirlenen plan üzerine yazılmaktadır. Bu planlarda yapılan projenin kanıtlanmasını ve kabul edilmesi için ikna edici özelliğe sahipken, eğitim kurumlarında daha çok bir bilgiyi savunma görevine tekabül etmektedir.

Tez Projesi her türlü konuda yazılabilir. Özelliği ise; daha önce kimse tarafından yazılmamış ve üzerinde fikir üretilmemiş ilgi çekici ve gerçekçi konular olmasına dikkat edilmelidir. Proje konusunun içeriğindeki ilgi çekici ve gerçeklik ne kadar dikkat çekici ve akla uygunluğu ne kafa fazlaysa o oranda puan alır.

Tez Şablonu ile hazır olarak ayarlanmış sunum şeklindeki word sayfalarına toplanan bilgilere yazılarak belli sayfa kenarlık ayarlarıyla bir bütün halini alacaktır. Tez projelerinde yazı ve içerikten ziyade imla ve noktalama kurallarına dikkat edilmelidir. Hazır şablonlara ulaşmak için Tez Ulusal Merkezi üzerinden daha önce hazırlanmış içeriklere bakılabilir. Daha önceden yazılmış proje tezlerinin örnek şablonları bu Yükseköğretim Ulusal Tez Merkezi üzerinden kayıt olunarak merak edilen ve yazılmak istenen tez alan ve konularına bakılabilir. Bu resmi internet sitesi üzerinden eğitim ve öğretim dışında bir planı kabul ettirmek üzere yazılması gereken savunma tezlerinin hazır şablonlarına da ulusal tez merkezi üzerinden ulaşılması mümkündür.

Kendi yazdığınız tezleri bu siteye aktarabilir patentini alabilirsiniz. Sizden izin almadan herhangi bir işlem teziniz üzerinde yapılamamaktadır. Hazırladığını tez projeleri burada onaylandığında projeniz kabul edilmiş sayılmaktadır. Çünkü yazım ve imlamaysa dikkat edilmiş, sayfa aralıklarına ve yazım içeriklerine dikkat edildiğinin, konu ile ilgili tez metninin tamamen size ait olduğunu ve gerekli kitap, dergi, proje vb. istenilen şekillere dönüştürülebileceği anlamına gelmektedir. Hazır şablonlardan yararlanırken, hazırlayacağınız tez projesinin aynı olmamasına özen gösteriniz. Çünkü projeniz sistem içeriğine girdiğinde taranarak öyle onayı gerçekleştirilmektedir.