Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için 7/24 bizi arayabilirsiniz.

Herhangi bir konuda, bir düşünce ve görüşü savunmak ve aynı zamanda bunun kanıtlamak için yazı yazmaya makale denir. Bir gerçeği açıklamak ve savı paylaşmak ya da ispatlamak için makaleler tercih edilir. Makale yazarken bilimsel verilerden destek alınır.

 

Makale hazırlamak ciddi anlamda zor bir iştir. Herkesin yapamayacağı işler konusunda elbette bazı talepler oluşuyor. Zaman içinde makale yazımı konusunda da talepler oluştuğu için, bu konuda hizmet veren şirketler ortaya çıkmıştır. Bu şirketler alanında uzman kişileri bünyelerinde bulundurur. Makale hazırlama fiyatları değişiklik gösterir. Bu konuda detayların doğru değerlendirilmesi, analiz edilmesi gerekir.

 

Makaleler ve Şirketler

 

Makale hazırlama fiyatları elbette seçtiğiniz şirkete göre değişiklik gösterecektir. Şirketlerin satış politikaları farklıdır. Aynı zamanda bir şirket bünyesinde olan yazarların ne kadar kaliteli olduğu da önem teşkil eder. Elbette konusunda uzman olan yazarlardan hizmet almak, biraz daha farklı fiyatların ortaya çıkmasına neden olur.

 

Makale şirketleri konusunda şu bilgileri sunabiliriz:

 

 

Makale Çeşitleri

 

Makaleler akademik ve mesleki makale olmak üzere ikiye ayrılır. Bunu detaylandıralım.

 

Akademik makale: Makalenin bilimsel olan çeşidine akademik makale denir. Bu sistemde formata uygunluk önemlidir. Makalede verilen referansların kaynakçada belirtilmesi gerekir. Ayrıca makaleler kesinlikle özgün olmalıdır. Genel özellik olarak makalenin belirli bir fikri savunuyor ve bunla alakalı ispat için doneleri sunuyor olması gerekir. Akademik makaleler kendi içinde; tez, bildiri ve poster olabilir. Akademik makaleler adı üstünde akademik amaçlar doğrultusunda yazıldığı için, bu konuda dikkat edilmeli, fikirlerin nesillere aktarılması düşünülmelidir.

 

Mesleki makale: Mesleki makaleler daha çok bilgilendirme mantığından yola çıkarak yazılır. Akademik makale ile kıyaslandığı zaman, bu makaleler daha kolay ve esnektir. Daha az kural vardır. Bu nedenle yazması daha kolaydır. Mesleki amaçla yazılan bu makaleler, genelde o işle ilgilenen kişiler tarafından yazılır.

 

Makale Hazırlatma ve Yazdırma

 

Makale hazırlama fiyatları makalelerin boyutuna göre değişir. Makale yazmak ciddi kuralları olan zor bir iştir. Bu nedenle bu süreçte, dikkat edilmesi gereken bazı ayrıntılar vardır. Bunlar şöyle: