Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için 7/24 bizi arayabilirsiniz.

BİTİRME TEZİ ÇALIŞMASINDA BAŞLIK NASIL OLMALI VE ÖNERİLEN BAŞLIK ÖRNEKLERİ HANGİLERİDİR ?

Başlığı içeren cümlenin özenle ve de titiz bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Birkaç kelime ile oluşturulan başlıklar, uygun görülmemektedir. Çünkü kısa kelimden oluşum sağlayan başlıklar tez konularını basit ve anlaşılmaz bir hale getirmeye devam etmektedir. Ayrıca, başlık oluşturmak için uzun cümleler kurulması da uygunluk sağlamamaktadır. Uzun bir başlık konunun dağılmasına ve de devrik cümlelerin ortaya çıkmasına sebebiyet vermeye devam etmektedir. Kısa ve de anlatımlı net bir başlık tezin konusuna değinebilmek için yeterli olmaktadır. Bu sebep ile bitirme tezi konuları için oluşturulan başlık okuyucuya tez çalışmasının, hangi alanda yapıldığı hakkında bilgi verici olabilmektedir. Tez hazırlayanlara yardımcı olabilmek adına, örnek olarak başlıklar sunulmaktadır. Bu başlıkların en başında yer alanları ise;

EĞİTİM FAKÜLTESİ BİTİRME TEZİ DAHİLİNCE DANIŞMANLIK HİZMETİNDEN YARARLANMANIN FAYDALARI NELERDİR ?

Fakülte öğrencileri adına yapılması gereken, tez ödevlerinin sonucunda geçip geçmeyeceğine dair puan verilme durumu eğitimcileri tarafından gerçekleşmektedir. Bu konu üzerine, eğitimcileri kapsamında verilen konuların araştırmaları yapılarak tez hazırlama girişiminde bulunmaları istenmektedir. Fakat, bazı fakülte öğrencileri tez hazırlama konusunda gerekli donanıma sahip olmadığından dolayı eğitim fakültesi bitirme tezi için danışmanlardan yardım almaya başlamaktadır. Bitirme tezleri için özel olarak tez danışmanlığı yapan bireyler bulunmasından dolayı, öğrenciler büyük ölçüde fayda sağlamaktadırlar. Çünkü, tez danışmanlığı olarak çalışan bir birey konu hakkında özel olarak eğitim almış olmaktadır. Ve de tez hazırlama çalışmalarında, son derece profesyonel bir ilerleme süreci başlatmış olmaktadır.

Uzun yıllar boyunca bilgi kazanımlarını, zaman ile pekiştirerek görev yapmaya devam eden ve aynı zamanda bitirme tezi hazırlayan öğrencilere katkısı olan bir çok tez danışmanı bulunmaktadır. Tez danışmanları, ilk olarak hazırlanma süreçlerinde kendilerine nasıl bir yol izleyeceklerine dair çalışma planı oluşturmaya başlamaktadır. Hemen sonrasında ise bitirme tezi danışmanlık hizmeti  dahilinde konu  başlığını alarak, farklı ve de çeşitli kaynaklardan araştırma girişiminde bulunmaktadır. Elde ettiği sonuçların her birinin özetini alarak kendisine ve de fakülte öğrencisine faydalı bir davranış gerçekleştirmektedir. Etkili sonuçların özetini çıkarması sonucunda, tez hazırlanma sürecinden hemen sonra gerçekleşen tez savunma sunumunda da etkili bulunmaktadır.

EĞİTİM FAKÜLTESİ BİTİRME TEZİNİN HAZIRLANMA AMACI NEDİR ?

Eğitmenler tarafınca tez hazırlanma aşamalarında bulunmanın, çok fazla faydası olduğu söylenmektedir. Bu tarz bir bilginin ortaya atılmasındaki neden ise, tez hazırlama aşamasında olan bir öğrenci istediği bilgilere ulaşabilmek adına çeşitli araştırmalar yapacağı olmaktadır. Yeteri düzeyde araştırma yapmaya başlayan bir öğrenci tez bitiminden sonra da, farklı konular üzerinden araştırma yapma eyleminde bulunmaktadır. Bu neden ile beraber olarak lisans bitirme tezi araştırılması yapılırken, öğrencileri aynı zamanda araştırma becerisi artmaktadır. Tezlerin hazırlanmasının yıl sonunda gerçekleşmesinin nedeni ise, öğrencinin eğitim hayatı boyunca buraya kadar ne şekilde geldiği anlamak amacı ile hazırlatılmaktadır. Eğitime çok fazla bağlı olan bir öğrenci, tıkandığı yerlerde destek alma girişiminde bulunuyor ise gerçekten de bitirme arzusu olan bir öğrenci olmaktadır. Fakat, bitirme tezlerini bile önemsemeyen bir öğrencinin tez puanlaması sonucunda sürekli düşük puanlar alarak tekrarlama sürecine girmesi gerekmektedir. Bu da hem maddi hem de manevi açıdan oldukça zor olacağı için en iyi yöntem danışmanlık hizmetlerinden faydalanmaktır.