Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için 7/24 bizi arayabilirsiniz.

Bitirme Tezi Nasıl Hazırlanır ? Bitirme Tezinin Başlığı Nasıl Olmalıdır ?

Tez hazırlamak fazlası ile emek isteyen bir iş olmaktadır. Tezin yazılma amaçları içerisinde, gerek karşı tarafta yer alan dinleyici ya da okuyucuları gerek ise kendisini bilgilendirme amacı ile yazılmaya devam edilmektedir. Tez yazımlarının gerçekleşmesi durumunda, yazan öğrenci ve ya bireyin kendi fikirlerini de eklemesi gerekmektedir. Bu nede ile beraber, tez danışmanlık şirketleri adaylarının bu işi yapabilmeleri için bilgili olmalarına ve de tecrübe sahibi olmalarına önem vermektedirler. Oldukça fazla çaba isteyen bitirme tezi yazımı, uzun bir çalışma süreci dahilinde araştırmalar sayesinde ilgi çeken bilgiler elde edilmektedir. Elde edilen bilgiler düzenlenerek ilgilenenler için faydalı bir sunum kaynağı olmaya devam etmektedir. Bu neden ile tez yazısında dikkat edilmesi gereken bir çok kural bulunmaktadır. Öncelikle tez yazımında konu olan başlığı, insanlara tez hakkında yeni düşünce ve fikir verebilecek şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Ayrıca, başlığın çok kısa olmamasının yanında konuyu dağıtmaması için çokta uzun olmaması gerekmektedir. kısa ve öz bir başlık ile konuyu anlaşılır bir hale getirmek yeterli olmaktadır. Net bir şekilde başlık sayesinde düzenli ve de iyi bir bitirme tezinin ortaya çıkması sağlanmaktadır.

TEZ Yazımında Giriş Bölümlerinin Nasıl Yazılması Önerilmektedir ?

Giriş bölümü yazarken, okuyucuların ilgilendikleri bir diğer yayınlara gerek duyulmaması için tezi anlayıp detaylı bir şekilde gözlem yapabilmeleri sağlanmalıdır. Okuyucuların tezi değerlendirebilmelerini sağlayabilmek için yeteri kadar temel bilgiler içeren bir giriş yapılması gerekmektedir. Konunun amacının ve de gereğinde kısaca belirtilmesi gerekmektedir. ve tezde neden bu konunun seçildiğini, ayrıca ne sebep ile bu konunun önemli olduğunu giriş bölümünde anlaşılır bir şekilde yer alması gerektiğinin belirtilmesi söz konusu olmaktadır. Aynı zamanda, tez danışmanlığı giriş bölümünün yapısı için birkaç öneri sunumu yapılması lazım gelmektedir. Okuyucuların / dinleyicilerin istediği bölümlerde kolay karar verebilmeleri için, tez kitabının bir sonraki bölümleri kısa bir biçimde tanıtılmalıdır. Konunun tanıtımının bir kez daha yapılması her zaman için önerilmektedir. Ayrıca, tekrardan çalışmada kullanılmış olan yöntemlerin seçiliş sebeplerinin de belirtilmesi gerekmektedir.

Tez Çalışmasında Özet Nasıl Yazılmalı Ve Özetin Amacı Nedir ?

Bir tez konusunun, okuyucuları tarafından en çok okunan bölümleri genel olarak özet ve sonuç bölümleri olmaktadır. Tezin tamamını okumak yerine öncelik olarak konu hakkında yer alan genel bilgileri öğrenmek isteyen birçok kişi bulunmaktadır. Çoğunlukla bu üç bölümü okumak, kendilerine yeterli olmaya devam etmektedir. Bu sebepten dolayı yazılan tez konusu ve bireylerin giriş, özet ve sonuç bölümlerinde tekrarlanarak yazılması gerekmektedir. Ayrıca, tez danışmanlık hizmetleri çalışmalarda özetin amaçlarının da okuyucuya anlaşılır bir şekilde belirtilmesidir. Tezlerde özetin amacı, okuyucu ya da dinleyici adayını okumak istediği konu hakkında faydalı ve de değerlenebilir fikir elde etmesini sağlamaktadır. Tezin anlaşılır olması için özetin ilk paragrafında konunun tanıtılması gerekmektedir. Bir sonraki paragraflarda ise konunun amaçları adım olarak okuyucuya anlatılmalı ve tezde konu üzerine kullanılan yöntemlerinde tanıtılması gerekmektedir.

Tez Danışmanlık Ücretlendirilmesi Ne Şekilde Olmaktadır ?

Tezlerde en büyük yardımcı ve de yol gösterici kişiler genelde, danışmanlar olarak bilinmektedir. Fakat bir çok öğrenci tezin iyi bir şekilde devam etmesinin yanı sıra tez hazırlama fiyatları kapsamında yer alan rakamları merak etmektedir. Ancak, yer verilen ekonomik fiyatlar sayesinde herkes tarafınca tercih edilen danışmanlık hizmetleri, aynı zamanda online olarak da gerçekleşmektedir.